Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Sandomierzu - udana promocja powiatu skarżyskiego

Nadleśnictwo Skarżysko, Nadleśnictwo Suchedniów, Muzeum Orła Białego w Skarżysku- Kamiennej, Mesko S.A. i Miejskie Centrum Kultury to instytucje, które wspólnie ze skarżyską Policją promowały w niedzielę powiat skarżyski podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Sandomierzu.

W minioną niedzielę w Sandomierzu odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12.00 Mszą Świętą w sandomierskiej Bazylice Katedralnej sprawowaną w intencji policjantów. Przewodniczył jej Biskup Diecezji Sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz. W drugiej części obchodów na sandomierskim rynku uroczyście wręczono medale zasłużonym funkcjonariuszom oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Po tym ulicami miasta przeszła defilada kompanii honorowej, pododdziałów policji, a także pocztów sztandarowych jednostek garnizonu świętokrzyskiego. W defiladzie wzięła również udział orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Po zakończeniu części okolicznościowej, rozpoczął się piknik rodzinny na Bulwarach Wiślańskich, podczas którego poszczególne jednostki Policji wspólnie z zaproszonymi do udziału instytucjami, promowały swoje regiony. Skarżyscy policjanci zaprosili do udziału Nadleśnictwo Skarżysko, Nadleśnictwo Suchedniów, Muzeum Orła Białego w Skarżysku- Kamiennej, Mesko S.A. i Miejskie Centrum Kultury. Każda z wymienionych instytucji przygotowała wiele atrakcji dla najmłodszych jak również dorosłych. Były gry i zabawy, pokazy wyrobów militarnych, pokazy jednostek broni oraz konkursy z nagrodami.

Aktywne włączenie się w/w partnerów w realizowane przedsięwzięcie oraz przygotowane, ciekawe ekspozycje, spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców powiatu sandomierskiego.

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom za wspólną promocje powiatu skarżyskiego.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna