Powiatowe Obchody Święta Policji w Skarżysku- Kamiennej - Aktualności - KPP Skarżysko-Kamienna

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowe Obchody Święta Policji w Skarżysku- Kamiennej

Dzisiaj skarżyscy policjanci uroczyście obchodzili swoje święto. W ceremonii, która odbyła się w Sali Konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak, Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku- Kamiennej insp. Tomasz Śliwiński, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Skarżysku- Kamiennej mł. insp. Jarosław Jasieńczuk, a także przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury, sądu, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, policjanci, pracownicy Policji i ich rodziny.

Uroczystości Święta Policji w Skarżysku- Kamiennej rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele p.w. św. Rocha w Mroczkowie. Po mszy świętej policjanci i wszyscy zaproszeni goście zgromadzili się w sali konferencyjnej komendy. Po złożeniu meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Kielcach insp. Dariuszowi Augustyniakowi i wprowadzeniu sztandaru jednostki, głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku- Kamiennej insp. Tomasz Śliwiński. Przywitał on zgromadzonych gości oraz podziękował policjantom za ich wzorowo pełnioną służbę. Głównym punktem uroczystości było wręczenie aktów nominacji na wyższe stopnie policyjne. Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp.  Dariusz Augustyniak oraz Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku- Kamiennej insp. Tomasz Śliwiński wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Następnie głos zabrali przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych oraz przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i prokuratury, dziękując stróżom prawa za zaangażowanie w służbę oraz wzajemną, dobrą współpracę.

Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak w swoim wystąpieniu podkreślał jak ciężka i odpowiedzialna jest służba policjanta oraz dziękował za wysoki profesjonalizm i zaangażowanie funkcjonariuszy podczas realizacji codziennych obowiązków.  Szef świętokrzyskich policjantów zwrócił uwagę, że dzięki sumiennej pracy funkcjonariuszy, województwo świętokrzyskie jest najbardziej bezpiecznym regionem w kraju. Na zakończenie jeszcze raz podziękował wszystkim mundurowym za wkładany codzienny trud, a ich rodzinom za wsparcie.

W ramach obchodów Święta Policji łącznie awansowanych zostało 51 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej. 2 funkcjonariuszy zostało odznaczonych Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”, natomiast jeden policjant wspólnie z pracownikiem cywilnym komendy otrzymali Srebrne Medale „Za Długoletnią Służbę”. W trakcie uroczystości 4 funkcjonariuszy zostało wyróżnionych nagrodą pieniężną Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach za wykazany profesjonalizm, rzetelność oraz szczególne zaangażowanie w realizację obowiązków służbowych.

Opr. DSz

Źródło: KPP w Skarżysku- Kamiennej