Kolejna Spotkanie na Miasteczku Ruchu Drogowego - Aktualności - KPP Skarżysko-Kamienna

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna Spotkanie na Miasteczku Ruchu Drogowego

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej przeprowadzili kolejne spotkanie dla dzieci ukierunkowane na edukację w zakresie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Spotkanie odbyło się wczoraj na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego z inicjatywy Miejskiego Centrum Kultury oraz Urzędu Miasta w Skarżysku- Kamiennej. Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego skarżyskiej jednostki oprowadzili najmłodszych po obiekcie, zapoznając dzieci ze znakami drogowymi oraz sygnalizacją świetlną. Omówiono m. in. zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnię, właściwego poruszanie się po „rondzie” oraz jak należy się zachować w obrębie przejazdów kolejowych.

Oprócz lekcji w terenie dzieci wysłuchały prelekcji na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania oraz wzięły udział w konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo na drodze”. Uczestnikom zajęć na Miasteczku Ruchu Drogowego wręczono ulotki edukacyjne w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”.

Wczorajsze spotkanie było kolejną inicjatywą podjętą przez skarżyskich policjantów dla poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Opr. A.D.

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna