Wspólne działania Straży Leśnej i Policji - Aktualności - KPP Skarżysko-Kamienna

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania Straży Leśnej i Policji

Skarżyscy policjanci wspólnie z kolegami z Kielc oraz pracownikami Lasów Państwowych przeprowadzili wzmożone działania profilaktyczno – kontrolne ukierunkowane na bezpieczeństwo w lesie oraz nielegalne wjazdy do lasu pojazdami silnikowymi.

W minioną sobotę policjanci ze Skarżyska- Kamiennej wspólnie z funkcjonariuszami z Kielc oraz Strażą Leśną prowadzili kontrole względem osób, które nie stosowały się do zakazu wjazdu na teren leśny pojazdami silnikowymi. Działania prowadzone były m. in. w obrębie leśnictwa Suchedniów, Michniów, Rejów, Siekierno, Jastrzębia, Świnia Góra, Osieczno, Bronkowice, Osieczno, Kruk. Funkcjonariusze pełnili służbę zarówno w patrolach pieszych jak i zmotoryzowanych. Głównym celem akcji było uświadomienie osobom, że wjazd do lasu pojazdami silnikowymi jest zabroniony i taki czyn stanowi wykroczenie. Mundurowi zwracali uwagę na właściwe zachowanie się osób w lesie. Przypominali, aby nie zaśmiecać lasu, nie blokować dróg wywozowych oraz dojazdów pożarowych pozostawionymi w obrębie lasu pojazdami. Wskazywali, aby uważać i nie wchodzić na powierzchnie objęte zakazem wstępu: uprawy leśne, drzewostany nasienne, rezerwaty itp. Ponadto policjanci rozdawali napotkanym osobom ulotki profilaktyczne informujące o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz zasadach postępowania w przypadku zagubienia się w lesie.

W trakcie działań policjanci wspólnie ze Strażą Leśną skontrolowali kilkadziesiąt osób. Nałożonych zostało 4 mandaty karne oraz zastosowano 20 pouczeń.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna