Wycieńczony w pustostanie. Pomoc przyszła w porę - Aktualności - KPP Skarżysko-Kamienna

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wycieńczony w pustostanie. Pomoc przyszła w porę

Skarżyscy dzielnicowi podczas obchodu rejonów służbowych kontrolowali wczoraj pustostany. W jednym z nich zastali leżącego pod stosem starych kołder mężczyznę. Jak się okazało pomoc nadeszła w samą porę, bowiem wycieńczony i wyziębiony 63 – latek leżał w pomieszczeniu od ponad tygodnia.

Wczoraj po południu asp. sztab. Rafał Góźdź i mł. asp. Maciej Miernik postanowili skontrolować pustostany na terenie rejonów służbowych. Mieli podejrzenia, że mogą w nich przebywać osoby bezdomne. Szybko się okazało, że podjęli słuszną decyzję. W jednym opuszczonych domów odnaleźli leżącego pod stosem starych kołder, wycieńczonego i wyziębionego mężczyznę. Kontakt z nim był utrudniony. Później wyszło na jaw, że 63 – latek leżał w tym miejscu od ponad tygodnia bez środków do życia. Oświadczył, że jest poważnie chory,  nie potrafił powiedzieć kiedy jadł ostatni raz. Dzielnicowi natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został odwieziony do szpitala.

Przypominamy o właściwej reakcji w przypadku napotkania osób bezdomnych w opuszczonych budynkach i innych niekonwencjonalnych miejscach. Pora roku i co raz niższe temperatury stanowią poważne zagrożenie dla  ich zdrowia i życia. Dlatego nie bądźmy obojętni i zawsze powiadamiajmy służby ratunkowe!

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko – Kamienna