Czekoladowy rozbójnik w areszcie - Aktualności - KPP Skarżysko-Kamienna

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czekoladowy rozbójnik w areszcie

Za udział w kradzieży rozbójniczej odpowie 19 – latek zatrzymany przedwczoraj przez skarżyskich policjantów. Decyzją sądu najbliższe 7 tygodni spędzi w areszcie. Finalnie grozi mu nawet do 12 lat za kratkami.

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór. Do jednego ze skarżyskich  supermarketów weszło dwóch młodych mężczyzn, którzy udali się do regału ze słodyczami. Uwagę pracownicy sklepu przykuł fakt, że żaden z nich nie wziął koszyka na zakupy. Po chwili kobieta zauważyła, jak jeden z nich pakuje czekolady do papierowej torby, a następnie obaj kierują się w stronę drzwi wejściowych do sklepu. Jak się okazało, na zewnątrz czekał ich wspólnik, który zainicjował otwarcie się drzwi, aby umożliwić wyjście swym kompanom. Sprzedawczyni postanowiła zatrzymać rabusiów i zastąpiła drogę niosącemu skradziony towar. Wtedy on odrzucił „fanty” i mocno odepchnął pracownicę sklepu. Po chwili wszyscy trzej mężczyźni uciekli ze skradzionymi czekoladami. Straty oszacowane zostały na przeszło 300 złotych. Zaraz na miejsce przyjechali też wezwani policjanci, którzy nieopodal sklepu, zatrzymali jednego z trzech mężczyzn biorących udział w kradzieży. Okazał się nim 19 - latek z Radomia, wiele razy notowany za podobne przestępstwa. W chwili zatrzymania miał przeszło 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj radomianin został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej. Dziś w skarżyskim sądzie orzeczony został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 1 miesiąca i 3 tygodni. Za przestępstwo którego się dopuścił może trafić do więzienia nawet na 12 lat. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych dwóch sprawców zdarzenia.

Opr. JG

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna