Nowy radiowóz w skarżyskiej policji - Aktualności - KPP Skarżysko-Kamienna

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy radiowóz w skarżyskiej policji

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej otrzymali nowy, ekologiczny radiowóz. Podczas piątkowej uroczystości, która odbyła się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, świętokrzyskim stróżom prawa zostało przekazanych łącznie 11 pojazdów marki Toyota Auris 1.8 Touring Sports Hybryd. Zostały one sfinansowane z budżetu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Policji oraz poszczególnych magistratów.

W piątkowe południe w Kielcach odbyła się uroczystość przekazania 11 radiowozów świętokrzyskim policjantom. Skarżyscy mundurowi odebrali pierwszy w trzech nowych pojazdów, jakimi będą w przyszłości patrolować powiatowe ulice.  Toyota Auris 1.8 Touring Sports Hybryd wyposażona jest w napęd hybrydowy o łącznej mocy 180 KM. Według danych producenta Auris TS Kombi emituje od 81 g dwutlenku węgla na 1 km i zużywa od 3,5 l/100 km podczas jazdy po mieście. Samochody tę będą wykorzystywane przez policjantów z wydziałów prewencji oraz ruchu drogowego i bez wątpienia przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa oraz pomogą sprawnie dotrzeć do osób potrzebujących pomocy.

To pierwsze tego typu radiowozy w naszym województwie. Ich zakup został sfinansowany z budżetu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Policji oraz poszczególnych magistratów.

Oprac. JG

Źródło: KPP Skarżysko - Kamienna