Nowa kategoria w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - KPP Skarżysko-Kamienna

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowa kategoria w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa poszerzona została o kolejną nową kategorię, tj. „Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej”. Kategoria ta pozwala na zaznaczenie na KMZB zagrożeń w lokalach rozrywkowych, w tym w tzw. Escape Room-ach czy parkach linowych.

Do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa została dodana  nowa kategoria zagrożeń o nazwie „Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej”. Przy jej  pomocy można przekazywać informacje o wszelkich zagrożeniach występujących w tego rodzaju miejscach (np. Escape Room, czy też parkach linowych). Każdy kto zauważy zagrożenie w lokalu rozrywkowym może zgłosić je Policji poprzez właśnie KMZB. Aby dokonać zgłoszenia wystarczy kliknąć na właściwą kategorię i wypełnić pole z opisem zagrożenia. Informacja ta trafi następnie do policjantów, którzy dokonają jej  weryfikacji.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk. Policjanci sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa. Jest to również świetne narzędzie do komunikowania się z dzielnicowym, do którego - jako do tzw. policjanta pierwszego kontaktu - spływa taka informacja. Jednak nie jest to narzędzie powodujące natychmiastową interwencję Policji – do tego wciąż służy numer alarmowy 112.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w garnizonie świętokrzyskim funkcjonuję od października 2016 roku i od początku cieszy się dużą popularnością wśród naszych mieszkańców. Do 04.03.2018r. odnotowaliśmy ponad 28 000 różnych zgłoszeń