Policjanci dla WOŚP - Profilaktyka - KPP Skarżysko-Kamienna

Profilaktyka

Policjanci dla WOŚP

Skarżyscy policjanci wzięli udział w XXIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze nie tylko czuwali nad bezpieczeństwem kwestujących osób, ale także aktywnie włączali się w imprezy organizowane na terenie miasta.

Jak co roku, w związku z odbywającym się Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skarżyscy policjanci postawili sobie priorytetowe zadanie jakim było zapewnienie bezpieczeństwa w czasie trwania imprezy. W tym celu na ulice miasta oraz sąsiednich gmin została skierowana zwiększona liczba patroli. Mundurowi czuwali nad porządkiem i bezpieczeństwem kwestujących osób. Zanim jednak wolontariusze wyruszyli na ulice, policjanci przeprowadzili krótki instruktaż dla kwestujących na temat umiejętności bezpiecznego zachowania się w sytuacji zagrożenia związanego ze zbiórką pieniędzy oraz bezpiecznego poruszania się po drogach.

Oprócz prowadzonych wzmożonych patroli funkcjonariusze uczestniczyli również w działaniach profilaktycznych. Na terenie działającego sztabu przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku- Kamiennej został zorganizowany punkt konsultacyjny, przy którym mundurowi wręczali zainteresowanym profilaktyczne ulotki, poradniki oraz książki. Funkcjonariusze rozdawali najmłodszym kamizelki odblaskowe oraz prezentowali policyjny sprzęt. Szczególnie dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyła się kamizelka kamienio-odporna oraz specjalna tarcza wykorzystywane przez mundurowych m.in. do zabezpieczeń imprez masowych. Atrakcją okazał się również policyjny motocykl, na którym dzieci chętnie pozowały do zdjęć.  Każdy mógł poznać zasadę działania oraz przetestować urządzenie do wstępnego badania stanu trzeźwości. Wiele osób chętnie poddawało się takim badaniom.

W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni dołączyli do grona darczyńców przekazując do licytacji policyjny kalendarz oraz płytę z kolędą świętokrzyskich policjantów. Przedmioty zostały zlicytowane za kwotę 60 złotych. Dodatkowo funkcjonariusze zorganizowali zbiórkę pieniędzy na terenie komendy oraz przy punkcie konsultacyjnym. W ten sposób uzbierano łączną kwotę 550,90 złotych.

Podczas trwania akcji nie odnotowano żadnych incydentów oraz naruszeń prawa. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przebiegła na terenie powiatu skarżyskiego spokojnie i bezpiecznie.

Ładowanie odtwarzacza...