Konkurs „Bezpieczeństwo na 5” rozstrzygnięty - Profilaktyka - KPP Skarżysko-Kamienna

Profilaktyka

Konkurs „Bezpieczeństwo na 5” rozstrzygnięty

Dzisiaj na terenie Szkoły Podstawowej w Bliżynie odbyła się X edycja konkursu pn. „ Bezpieczeństwo na Piątkę”. Konkurs skierowano do uczniów klas piątych szkół podstawowych powiatu skarżyskiego. Głównym organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku- Kamiennej.

Do udziału w konkursie na szczeblu powiatu skarżyskiego zgłosiło się 12 szkół podstawowych. Każdą z placówek reprezentowało trzech uczniów. Konkurs składał się z części teoretycznej, w której uczestnicy rozgrywek rozwiązywali test z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ocenie podlegały również prace plastyczne.

Poziom konkursu był niezwykle wyrównany. Drużyny nieźle poradziły sobie z częścią teoretyczną. Dzieci przygotowały także wspaniałe prace plastyczne w postaci plakatów i makiet w myśl tegorocznego hasła przewodniego pt. „Daj się zobaczyć”. Jury w składzie asp. Paweł Rycerski, mł.asp. Damian Szwagierek i st. sierż. Tomasz Berus wyłoniło zwycięzców.

Miejsce I – Szkoła Podstawowa nr 2 w Skarżysku- Kamiennej

Miejsce II – Szkoła Podstawowa w Odrowążku

Miejsce III – Szkoła Podstawowa  Nr 1 w Suchedniowie.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, puchary i pamiątkowe nagrody. Swoje gratulacje przekazał m.in.  p. o. Komendanta Powiatowego Policji w Skarżysku- Kamiennej insp. Tomasz Śliwiński oraz Wójt Gminy Bliżyn Pan Mariusz Walachnia. Szef skarżyskich policjantów podziękował wszystkim dzieciom i opiekunom grup za wzięcie udziału w konkursie, podkreślając jednocześnie wagę takich rozgrywek w kontekście bezpiecznych zachowań na drodze.

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała nasz powiat w konkursie finałowym w Kielcach.

Serdecznie gratulujemy.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna